Su Çiçeği

Annemin en son demesine göre (ki bu yıllar evveline tekabul ediyor) ben su çiçeği dökmemişim. Şimdilerde bir geçirdin sen, bir yok yok olmadın galiba şeklindeki ikilemlerden sonra; ayyy hatırlamıyorum diye sıyrılsa da kendim konusunda hiç bu kadar bilinmeze düştüğümü hatılarmıyorum:))
Oğlumu geçen salı okul için giydirirken, göbeğinde bir kaç kızarıklık ve birinin ucunda iltihabımsı bir şey görünce "aa ne olmuş buraya!?" diye tepki verdim. Benim bilmiş oğlum ise "ben suçiçeği oldum anne!!!!" dedi.Sen nereden biliyorsun deyince, sade bir "ben bilirim" ukalalıkla karışıklık feylesofça bir anlam çıktı ortaya... Bilmiş hakikaten doktora gittik. Teşhis kondu. Ateş düşürücü (fenalık geliyor bundan), öksürük şurubu (bundan da) ve kaşıntı solüsyonu aldık geldik eve.
Su çiçeği hep, tüm vücudu saran, kaşındıran, içinden sular akan, uyutmayan falan bişey değil midir???
Toplam olarak 30-40 civarı (normali 300-500 arası imiş!!) kızarıklık. 5-10 tanesi sulu gerisi kızarıklık.. Ateş yok. Ağlama yok. Acı yok. Arada kaşıntı olunca ilacı sürüyoruz rahatlatıyor. ve toplam süre 4 gün!!!
Biri bana anlatsın nedir bu. Allah halime acıdı zaar..
Aşısı olmadığı için endişe ettim açıkçası ama demekki aşıdan önemlisi anne sütüymüş. 21 ay emzirmenin faydasını gördüğümü düşünüyorum. Fazla ilaç kullanmamamın, antibiyotik manyağı olmamamızın ve abur cuburdan azami ölçüde uzak durmamızın faydası çoktur.
Kızımda bir gelişme yok ki bence o ilk doz aşısını oldu:)) Gerisi kendiliğinden olacak. Kızım 16 aylık ve emiyor. 24'e kadar dayanacağım inşallah (artık usanç geldi de)...
Saçma cümleli bir yazı mı oldu okur? Ne zamandır blogu görmüyorum bi yabancıladım. Ama bakiim, ohh bi rahatlık geldi beee.
Hadi bana dua edin de kızım da aynı şekilde atlatsın:)))
Sevgiler...

Comments

Popular posts from this blog

Geziyorum yazıyorum...

İnstagram hakkıMda

İkiz bebek arabası ve ikizsel hazırlıklar